Dlaczego Bitcoin Breaking nie przekracza $12,000?

Nowe pieniądze napływają do Bitcoin Era zarówno z detalistów jak i wielorybów gromadzących BTC. Cyfrowy składnik aktywów jest handel w konsolidacji i morfingu w zakresie handlu.

Bitcoin nie robił nic nowego. Tak jak przez ostatnie trzy tygodnie, wracamy do góry, aby zaznaczyć zielony początek tygodnia. Jednak „prawdziwy“ wolumen jest naprawdę niski i wynosi tylko około 1 miliarda dolarów.

W ciągu weekendu BTC/USD spadły do poziomu poniżej 11 400 dolarów, a teraz wróciły do poziomu powyżej 11 800 dolarów. Nic, czego rynek nie widziałby jeszcze kilka razy w sierpniu. W ostatnim tygodniu miesiąca należy się przekonać, czy uda nam się powtórzyć, łamiąc się powyżej 12 tys. dolarów tylko po to, aby się załamać, czy też wydarzy się coś innego, zanim przejdziemy do ostatniego miesiąca tego kwartału.

Według handlowca Don Alt, „11000 dolarów pozostaje głównym remisem.“

„Nadal całkiem czysty, cena wraca do oporu w drodze na dół. Kiedy jeden z nich rzeczywiście zostanie złamany, myślę, że jest duża szansa, że $12100 zostanie przetestowany ponownie, nie stawiałbym na to, że to się stanie,“ powiedział.

Czas na zasięg.
Byki pozostają jednak silne, a BTC nie przekroczą w tym miesiącu 11.000 dolarów, z wyjątkiem 2 sierpnia po pierwszym od roku przekroczeniu poziomu 12.000 dolarów. Jak informowaliśmy, po raz ostatni Bitcoin przekroczył te poziomy; przygotowanie nowego ATH zajęło mniej niż miesiąc.

Tendencja wzrostowa Bitcoin’a, która rozpoczęła się od krytycznej przerwy w wysokości $10,500, „pozostaje nienaruszona technicznie“, według analityka technicznego, Crypto Yoda. Powiedział, „należy się spodziewać, że obecnie handlujemy w konsolidacji przed wznowieniem trendu wzrostowego“, jak byki muszą chronić ostatnie niskie około 11.100 dolarów.

W przypadku, gdy spadniemy poniżej tego poziomu, rynek wejdzie w fazę bez trendu z kluczowym poziomem zainteresowania około 10.500 dolarów.

„Istnieją jednak powody, aby sądzić, że możemy być w trakcie przekształcania się w zakres handlowy“, dodał.

Sierpień rozpoczął się około 11.300 dolarów, a w tym miesiącu jesteśmy o 4,4% w górę. Zakończenie ostatniego tygodnia było również wcześniejszym oporem, który trwał przez wiele lat, a teraz ten poziom 11.685 dolarów trzyma się jako wsparcie do tej pory, zauważył inwestor Josh Rager.

„Jeśli dziennie może utrzymywać się na poziomie powyżej $10.500, a tygodniowo około $11.500 – powinno to być kontynuacją do góry nogami“, dodał.

Pieniądze lecą w górę

Podczas gdy rynek bitcoinów jest dość niespokojny od kilku dni, widzimy pewne ciekawe oznaki akumulacji i nowych pieniędzy wchodzących na rynek.

„Smart money net short new all-time high. Retail net long new all-time-high“, ujawnia raport CME COT za tydzień kończący się 18 sierpnia.

Detaliści z pewnością nie przejmują się tym, ponieważ liczba adresów z okresem posiadania krótszym niż 30 dni, sklasyfikowanych jako „traderzy“, wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, osiągając 12-miesięczny poziom 3,12 miliona adresów, które posiadają w sumie 1,94 miliona BTC.

„Nowe pieniądze napływają do Bitcoina“, stwierdza IntoTheBlock o tym rozwoju.

Co ciekawe, te adresy, których saldo wynosi ponad 1000 BTC, warte ponad 10 milionów dolarów, również osiągnęły nowy rekord. Oznacza to, że wieloryby są tak samo inwestowane w gromadzenie BTC jak handel detaliczny.

Capital Flight
Istotną tendencją obserwowaną na rynku jest ucieczka kapitału, z ponad 50 mld dolarów krypto przeniesione z chińskich portfeli cyfrowych do innych części świata w ubiegłym roku. Według Chainalysis, możliwe jest, że chińscy inwestorzy przenoszą za granicę więcej pieniędzy niż jest to dozwolone – Chińczycy mogą kupować za granicą tylko do 50.000 dolarów waluty obcej rocznie.

Zawirowania gospodarcze mogły spowodować ucieczkę kapitału, ponieważ juan tracił na wartości, tak samo jak akcje.

Ci kryptończycy używają stabilnego uwięzi (USDT), aby przenieść swoje pieniądze – ponad 18 miliardów dolarów USDT zostało przeniesione z adresów w Azji Wschodniej, ale nie wszystko to jest ucieczką kapitału.

„Kryptofaktura może odebrać trochę luzu“, powiedział raport.

Częścią tej działalności mogą być również górnicy z Chin, którzy w okresie wysokiej zmienności zamieniają swoje nowo wyeksploatowane BTC na Tether i wysyłają je na giełdy międzynarodowe w celu handlu.